Художник Віктор Бєлов

Газета «Червоний гірник»

29 листопада 1978р

Часто кажуть, що твір художника співзвучний з відтинками характеру самого автора. Ці слова у повній мірі можна віднести і до творів криворізького художника Віктора Бєлова. У його творчості пейзаж – провідний жанр. Головна тема – земля і люди на ній. Картини Віктора Бєлова наповнені проникливою ліричністю, життєстверджуючим оптимізмом.

Звідки ж витоки його майстерності?

Віктор Бєлов зазнав у своєму житті горя і радощів. Народився в мальовничому селі Мар’яновці Софіївського району. Мати, проста трудівниця, навчила дітей любити працю, бачити в ній радість. Рано помер батько, і хлопець узяв на себе турботи старшого в сім’ї. А потім – Велика Вітчизняна, кілька поранень…

Усе це стало для Віктора Бєлова суворою школою життя, вплинуло на його світосприймання, формування характеру. Після війни він закінчив Дніпропетровське художнє училище і почав працювати у Криворізькому відділені обласного художньо-виробничого комбінату.

Не відразу до В.Бєлова прийшло визнання, як до вправного майстра пензля. Довго художник нагромаджував потрібні знання, вдосконалювався. Згодом картини Віктора Бєлова почали експонуватися на міських, обласних та республіканських художніх виставках. Він – член Спілки радянських художників.

Картини Віктора Бєлова. Добре виписані пейзажі осені, зими. Але особливо йому близькі і милі мотиви весняного пробудження природи. Він часто зображує природу сільської місцевості з її засніженою далечінню, тремтливим, прозорим повітрям, невеличкими річками, що поросли очеретом та білими ліліями. Красу рідної природи Віктор Бєлов відчуває всім своїм життєлюбним серцем, і це знаходить яскраве відображення в його художніх творах.

Під час створення картин художник використовує своєрідний композиційний прийом. Він розкриває перед глядачем величний образ землі, зігрітої людськими руками.

У пейзажах майже завжди присутня людина. Виписана вона тепло і світло. Образ, що живе на полотнах, радіє свіжому ранку, щедрому сонцю, теплому літньому дощу. Таке враження залишають картини «Святковий вечір», «Зима», «Травневий дощ» та інші.

Пейзажі В. Бєлова завжди ліричні, м’які. Тому і кольори він обирає спокійні, чисті, світлі.

Головна тема творчості художника – земля і люди – знаходить своє продовження і в творах на індустріальну тематику. Такі картини як «Ночі Кривбасу», «Зварники», «Юність Кривбасу», «На будівництві ДП-9» на повний зріст показують людину праці, перетворення нею природи, ритм новобудов рідного міста. Яскрава, насичена гама картин передає напруження трудових буднів.

Віктор Бєлов завжди у творчому пошуку. Свої сили він перевіряє і в жанровій картині, і в портреті. Напередодні ювілею комсомолу художник почав працювати над образом молодого В.І. Леніна. Зараз ця робота експонується на міській художній виставці.

Л. Косогова, мистецтвознавець

Художники
© 2022    Художники Криворіжжя - Прохання дотримуватись авторських прав: використання розміщених на сайті матеріалів можливе тільки шляхом розміщення гіперпосилання на першоджерело без змін змісту матеріалів та скорочень    //    Увійти   //    Вгору