Відео

Іван Федорович Остапенко (1913-2010) – видатний криворізький художник, один із фундаторів розвитку художнього мистецтва на Криворіжжі. Ветеран Другої світової війни, нагороджений орденами і медалями. Спеціальної художньої освіти не мав, - життя цінніша школа мистецтва. Відомий майстер пейзажу, портрету, натюрморту, акварелі.

1996р. - Виставка художника присвячена його 85-річчю. На виставці присутні відомі криворізьки художники: Віктор Бєлов, Іван Авраменко, Петро Ситнік.

Дуже цікава сповідь художника Остапенко про особисте життя та розвиток художнього руху на Криворіжжі у 2-й половині 20 століття.

Щиро дякую Миколі Рябоконю за надане відео з особистого архіву.

Пам'ятаєш, як все починалось...

1996 р. Міський виставковий зал, відкриття

Ідемо в музей. Палац Лозинського

Нова серія програми “Ідемо в музей” дозволить вам віртуально відправитися до Львова. А точніше, до палацу Лозинського. Тут зберігається одна з найбільших колекцій мистецтва в Україні та найбільша колекція польського живопису за кордонами Польщі.

Ідея заснування галереї мистецтв зародилася у кінці 19 ст. Тоді в середовищі львівської інтелігенції розгорнувся рух за створення музею європейського мистецтва. У бюджет міста навіть було додано статтю про купівлю художніх творів.

Планувалося, що галерея має розташовуватися на другому поверсі якоїсь монументальної споруди у центрі міста. На першому ж хотіли розмістити магазини, кошти з оренди яких йшли б на потреби музею. У 1914 р. галерея отримала власний будинок, який належав відомому вченому та колекціонеру Владиславу Лозинському. Він був науковцем, видатним громадським діячем, меценатом та колекціонером, який і зібрав унікальні шедеври.

Суспільне Культура 17.03.2021

Документальний фільм "Наїв. Карантинний щоденник"

Арт-центр Павла Гудімова.

Арт-центр проводить лекції та майстер-класи, круглі столи і дискусії, ініціює музейні проекти, організовує виставки українських художників за межами країни, збирає бібліотеку. 

Засновник арт-центру Я Галерея Павло Гудімов – куратор, колекціонер, дизайнер, музикант.

Ya Gallery, січень 2021 р.

Змістовне і прекрасне інтерв'ю:

Андрій Олегович Баумейстер,

доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відомий сучасний український філософ
Victoria Museum, січень 2021 р.

Змістовне і прекрасне інтерв'ю:

Микола Миколайович Цуканов - власник художньої галереї «Єлисаветград» (м.Кропивницький),

меценат, дослідник історії, автор и керівник міжнародного конкурсу дитячих малюнків "Щаслива дитина - квітуча Україна"
"ПУЛЬС TV", січень 2021 р.

Ідемо в музей. Одеський художній музей
Ексурсія Одеським художнім музеєм із Олею Носко.
Дивіться оновлений аудіовізуальний гід UA: Культура «Ідемо в музей»

Ідемо в музей. Виставка «Відбиток»,

Мистецький Арсенал
Еволюція української графіки від початку ХХ століття

– на виставці «Відбиток» у Мистецькому Арсеналі

«Музеї. Як це працює».

Випуск 10. Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Екскурсія Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва.

Знайомимося із роботами Катерини Білокур, Марії Примаченко, подількими килимами та багатьма іншими неймовірними експонатами!

Интервью дня: Виталий Лис - коллекционер
О своей коллекции произведений искусства рассказал Виталий Лис в программе «Интервью дня».

 

 

Художники
© 2022    Художники Криворіжжя - Прохання дотримуватись авторських прав: використання розміщених на сайті матеріалів можливе тільки шляхом розміщення гіперпосилання на першоджерело без змін змісту матеріалів та скорочень    //    Увійти   //    Вгору