Пам’яті Олега Юрійовича Щербакова

Прес-центр

Криворізький державний педагогічний університет

Життя, наповнене світлом і кольором. Мистецька сповідь, присвячена Олегу Щербакову – другу і колезі

Критерії фаховості й творчі якості митця відзначаються органічним зв’язком власної художньої діяльності з творчими місцевими й національними традиціями. Вагомим внеском у формування криворізької школи українського живопису і поважного художньо-освітнього осередку регіону став мистецький шлях й викладацька діяльність Олега Юрійовича Щербакова (1985 – 2020) - друга і колеги, педагога і художника, графіка і живописця. Його професійне життя було безпосередньо пов’язане з криворізьким худграфом, де він навчався у 1980 – 1985 роках і де плідно працював протягом десятиліть. На студентській лаві він освоював теорію і практику спеціальності під керівництвом визнаних педагогів – В. Непомнящого, В. Авраменко, С. Головатого, І. Удріс, що визначило рівень майстерності обдарованого студента і напрямок майбутніх творчих і викладацьких пошуків.

Здібний педагог і яскравий практикуючий художник, він всі сили віддавав справі виховання багатьох поколінь вчителів образотворчого мистецтва, що затверджували себе як фахівці, як в регіоні, так і далеко за межами нашої країни. Індикатором професійної освітньо-мистецької практики творчої людини є «плоди» - власні роботи як художника, так і навчально-творчі роботи учнів Олега Юрійовича, що сукупно з творами майстра - педагога ілюструють ті, чи інші художньо-освітні позиції. Об’єднуючи зовсім різні, на перший погляд, напрямки, сюжети і техніки, графічні начерки, гумористичні замальовки, академічні портрети, колористичні ескізи, картини-пейзажі, художник робив це з великим смаком, творячи цілісні, тонко - емоційні образи як в графіці, так і у живопису. Його твори наповнені світлом, яскравим кольором. Вони приваблюють м’яким оптимізмом, осявають теплом і мають позитивне емоційне забарвлення. Надихаючись мистецькими творами таких метрів образотворчості як І. Айвазовський, М. Волошин, А. Куінджі та багатьох інших, Олег Юрійович з роками все яскравіше виявив любов до зображення Чорного моря, кримського ландшафту, кримських містечок як провідну лінію своєї творчості. Живопис став сенсом творчого життя Олега Щербакова.

Широкий діапазон образотворчих засобів зображення був для Олега Юрійовича обов’язковим для опанування, як невід’ємна складова освітнього навчально-виховного процесу. У спеціальних фахових методичних посібниках, програмах, тезах і статтях викладача Щербакова О. Ю. можна простежити за методичною спрямованістю і візуалізацію різних етапів формотворчого процесу за допомогою таких принципів і видів зображень, як систематичність, послідовність, науковість, наочність так і начерки, замальовки, схеми, рисунки тощо. Доволі часто усі ці види зображень визначали своєрідність авторського трактування і виступали як складова творчого потенціалу художника-педагога.

04 липня 2020 року в 19 годин 19 хвилин, наш колега Олег Юрійович Щербаков – світла людина, досвідчений викладач і майстерний художник - пішов з життя в результаті важкої хвороби. Безумовно, це – важка втрата для рідних і близьких, колег і учнів – всіх, хто його знав. Проте, його діяльність, його доброта і талант, його роботи завжди зігріватимуть серця і душі, надихатимуть на творче служіння справі.

Щирі співчуття родині, світла пам'ять колезі і другу, Олегу Щербакову.

Художники
© 2022    Художники Криворіжжя - Прохання дотримуватись авторських прав: використання розміщених на сайті матеріалів можливе тільки шляхом розміщення гіперпосилання на першоджерело без змін змісту матеріалів та скорочень    //    Увійти   //    Вгору