13.05.2016 Українська рапсодія майстра: У Кривому Розі відкрито виставку робіт Григорія Синиці

13/05/2016 Телерадіокомпанія «РУДАНА»

Синиця музейСьогодні в музеї-квартирі Григорія Синиці відкрилась виставка у пам’ять про видатного земляка, заслуженого художника України, лауреата Шевченківської премії 1992-го року.

Григорій Синиця народився в Одесі, та все його творче життя пов’язане з Кривим Рогом. Він був засновником української колористичної школи. У радянські часи переслідувався владою як націоналіст, прихильник нетрадиційних мистецьких течій. Криворіжці відсьогодні мають змогу побачити невідомі картини художника, датовані серединою минулого століття. Вони зберігаються у столичних архівах, для криворізької виставки роботи надані Дирекцією художніх виставок України. Григорій Синиця заповідав: поки існує Дирекція художніх виставок, нехай там зберігаються його роботи.   «Я б хотіла, щоб молоді художники побачили роботи 40-х-50-х років, де ще так яскраво не був окреслений монументальний стиль автора. Це й жанрові роботи, і пейзажі, щоб побачили, що шукати свою манеру, свій стиль треба в ім’я чогось і на основі творчої майстерності», – розповідає авторка книги про Григорія Синицю «Подвиг довжиною в життя», мистецтвознавець Наталія Кукіль.

Загалом експозиція вмістить півсотні робіт. Перші 29 вже виставлені сьогодні на огляд, решта надходитиме аж до закриття виставки. Діятиме експозиція «Українська рапсодія майстра» до грудня цього року. Так криворіжці прагнуть вшанувати пам’ять видатного митця, який 20 років тому пішов з життя.

Художники
© 2022    Художники Криворіжжя - Прохання дотримуватись авторських прав: використання розміщених на сайті матеріалів можливе тільки шляхом розміщення гіперпосилання на першоджерело без змін змісту матеріалів та скорочень    //    Увійти   //    Вгору